واکس و پولیش

یکی از راههایی که می تواند زیبایی رنگ بدنه خودرو را چندین برابر کند، انجام واکس و پولیش ماشین  است. مواردی مانند خراشیدگی های سطحی، فضولات پرندگان، گرد و غبار و آفتاب زدگی رنگ خودرو را تغییر می دهد. واکس و پولیش خودرو  موجب می شود رنگ بدنه خودرو شفافیت خود را بازیابی کند. واکس ماشین بیشتر جنبه حفاظتی دارد و ترمیم کننده یا از بین برنده ایرادات رنگ بدنه ماشین نیست. اما پولیش بدنه خودرو یک راهکار ترمیمی برای از بین بردن خط و خش های بدنه ماشین می باشد. در ادامه به مزایای پولیش ماشین و عوامل موثر قیمت پولیش ماشین و قیمت واکس خودرو می پردازیم.

حفظ زیبایی ظاهری اتومبیل برای بسیاری از افراد اهمیت فراوانی دارد. اما عواملی مثل خراشیده شدن رنگ، لکه‌های ناشی از فضولات پرندگان، روغن و گرد و غبار منجر به کهنه شدن رنگ خودرو می‌شود. نظافت دائم و تمیز نگه داشتن خودرو علاوه بر زیبایی آن منجر به افزایش طول عمر خودرو خواهد شد. واکس و پولیش خودرو در محل، دو روش برای درخشندگی رنگ خودرو هستند که می‌توانید به‌صورت دوره‌ای از آن در روز، ساعت و مکان مد نظر خود استفاده کنید. این دو سرویس عملکرد متفاوتی دارند که به دلیل اطلاعات ناکافی در شناخت کارایی آنها، ممکن است تصور شود که تفاوتی با هم ندارند.

پولیش خودرو چیست؟

با گذشت زمان عواملی مثل گرد و غبار و آفتاب رنگ شفاف بدنه خودرو کدر شده و ظاهری قدیمی به آن می‌دهد، پولیش خودرو یک ترکیب ساینده است که برای تمیز کردن، رفع خط و خش و افزایش درخشندگی رنگ خودرو طراحی شده است. پولیش ماشین به کاهش و یا از بین بردن خراش‌ها، فرورفتگی‌ها و خط و خش ایجاد شده روی سطح خودرو کمک می‌کند. همچنین در کاهش اثرات لکه‌های آب و یا رنگ ایجاد شده بر اثر باران‌های اسیدی موثر است. یکی از بهترین شیوه‌ها برای محافظت از رنگ خودرو در برابر خط و خش همین روش است و از نظر قیمت و هزینه پایانی در مقایسه با خدماتی مثل سرامیک خودرو، مناسب‌تر است. بدنه خودرو از چندین لایه رنگی ایجاد می‌شود که پولیش با حذف یک از لایه‌های رنگی منجر به شفاف شدن ظاهر خودرو می‌شود.

انواع پولیش خودرو

در انتخاب نوع پولیش خودرو توجه به قیمت، برند محصول و رنگ خودرو اهمیت زیادی دارد.

 1. پولیش زبر: با قدرت سایش بالا به حذف خط و خش عمقی بدنه خودرو می‌پردازد اما به دلیل قدرت سایندگی بالا به تنهایی قابل استفاده نیست. بعد از پولیش زبر از پولیش نرم برای تکمیل فرایند استفاده می‌شود. در استفاده از پولیش زبر باید توجه داشت که به دلیل بالا بودن قدرت سایش تکرار استفاده از آن توصیه نمی‌شود. همچنین رنگ خودرو در استفاده از نوع پولیش موثر است برای مثال خودروهایی با رنگ‌های روشن‌تر توان بالاتری در مقابل سایندگی پولیش دارند.
 2. پولیش نرم: پولیش نرم در تکمیل مرحله اول استفاده می‌شود و به دلیل ویژگی سایندگی کمتر در مواقعی که قسمت‌هایی از خودرو دچار آسیب شده استفاده می‌شود. برای مثال خط و خش درب‌ها، از بین بردن اثر قیر، چسب و یا سایر لک‌هایی که با شستشو از بدنه و رنگ خودر پاک نمی‌شود. پولیش نرم می‌تواند یک لایه محافظتی از رنگ خودرو در برابر اشعه خورشید ایجاد کند. استفاده از پولیش نرم هم به صورت دستی و هم با استفاده از دستگاه (پولیشر) امکان‌پذیر است. در نظر داشته باشید برای استفاده از دستگاه پولیشر از افراد متخصص کمک بگیرید چون در صورت عدم آگاهی از نحوه استفاده ممکن است به رنگ بدنه خودرو آسیب وارد شود.

3.       پولیش واکس: پولیش واکس یکی از انواع پولیش خودرو است که از زیر مجموعه‌های پولیش نرم به شمار می‌رود و به عنوان یک ترکیب از پولیش بدنه و پولیش نرم می‌باشد. پولیش واکس خودرو نیز دقیقا مانند پولیش نرم برای از بین بردن خراش‌ها و خط و خش‌های سطحی خودرو را از بین می‌برد و باعث شفاف شدن رنگ بدنه می‌شود. پولیش‌های واکس‌ موجود در بازار معمولا به صورت اسپری، مایع و محلول به فروش می‌رسند.

4.       پولیش تمیزکننده: پولیش تمیزکننده خودرو، یکی دیگر از پولیش‌های زیر مجموعه پولیش نرم است که به‌صورت اسپری است و با ترکیب پولیش نرم و ماده تمیزکننده‌ای مانند شامپو تولید شده است. این پولیش علاوه بر از بین بردن خط و خش روی بدنه خودرو خاصیت شویندگی و تمیز کنندگی هم دارد و باعث می‌شود که بدنه خودرو شفاف و تمیز شود. برای استفاده از این نوع پولیش باید با استفاده از یک دستمال و یا از یک اسفنج آن را روی سطح بدنه خودرو بکشید. البته برای نتیجه بهتر معمولا ابتدا بدنه خودرو را شسته و خشک می‌کنند و سپس از پولیش استفاده می‌شود‌.

واکس خودرو چیست؟

بعد از پولیش از واکس خودرو استفاده می‌شود. واکس‌ها در دو نوع چسبی و مایع قابل استفاده هستند و اثر هر دو ایجاد یک لایه محافظ بر بدنه خودرو است. واکس مانند عایق بدنه عمل می‌کند که می‌تواند در محافظت از رنگ خودرو در برابر خاک و اشعه های خورشید و اکسیداسیون رنگ، محافظت کند. واکس‌ها از ترکیبات طبیعی و مصنوعی ساخته می‌شوند در واکس‌های طبیعی از موم کارنوبا استفاده می‌شود که به دلیل وجود این ماده در واکس‌های طبیعی، درخشش بیشتری بر روی بدنه خودرو ایجاد خواهد شد. البته واکس‌های تشکیل شده از موم کارنوبا در مقایسه با واکس‌های مصنوعی از ماندگاری کمتری برخوردار هستند و معمولا تا 4 ماه بر روی رنگ خودرو باقی می‌مانند. واکس‌های مصنوعی با توجه به دوام بیشتر و ماندگاری یک ساله خود، از طرف صاحبان خودرو مورد استقبال بیشتری قرار گرفته‌اند. قابل ذکر است که عوامل و شرایط آب و هوایی و یا برندهای مختلف واکس‌های مصنوعی درمدت زمان ماندگاری آنها تاثیر گذار هستند.

ارائه خدمات پولیش ماشین در محل

انواع واکس خودرو

 1. واکس مایعLiquid Wax: این نوع واکس راحت‌ترین نوع برای ایجاد درخشندگی رنگ خودروی شماست اما با توجه به ضخامت کمتر در مقایسه با واکس‌های نرم و یا سخت ماندگاری کمتری دارد. شما می‌توانید بعد از هر شستشو از واکس مایع برای درخشش بیشتر خودرو استفاده کنید.
 2. واکس نرم Soft Wax: این نوع واکس در مقایسه با نوع مایع ماندگاری بیشتر و البته از واکس سخت ماندگاری کمتری دارد. استفاده آسان و مقاومت بالاتر (در مقایسه با واکس مایع) موجب شده مورد استقبال مصرف کنندگان قرار بگیرد.
 3. واکس سختHard Wax : نسبت به دو نوع قبلی ماندگاری و مقاومت بالایی داشته و مشابه نام خود یک لایه محافظ قوی روی بدنه ایجاد می‌کند. می‌توانید دو بار در سال از این نوع واکس برای ایجاد جلا و درخشندگی خودرو خود استفاده کنید.

 4نکته در انجام سرویس واکس و پولیش

 1. قبل از شروع استفاده از سرویس واکس و پولیش خودرو، اطمینان حاصل کنید که خودرو کاملا تمیز است و یا اگر قبل از سرویس واکس و پولیش خودرو از سایر سرویس‌های کارواش استفاده کرده‌اید، مطمئن شوید که بدنه خودرو کاملا خشک شده باشد.
 2. استفاده از افراد متخصص برای سرویس واکس و پولیش خودرواهمیت بالایی دارد. در مجموعه ماهر خیالتان از این موضوع راحت خواهد بود.
 3. بعد از مرحله پولیش دقت کنید که گرد و خاک و آلودگی از بدنه خودرو پاک شده و سطح مورد نظر کاملا خشک و بدون رطوبت باشد و در انتها از واکس خودرو استفاده کنید.
 4. استفاده از مواد با کیفیت و پدهای تمیز برای پولیش در دریافت بهترین نتیجه از این سرویس، ضروری هستند. ما از بهترین مواد برای ارائه سرئیس به شما استفاده می‌کنیم.

زمان استفاده از سرویس واکس و پولیش سیار

 • یکی از تاثیرات واکس و پولیش خودرو ایجاد یک لایه محافظ در برابر آسیب‌های حاصل از بارندگی است، پیشنهاد مجموعه ماهر به شما استفاده از سرویس واکس و پولیش قبل از شروع فصل بارندگی است. بارش برف یا باران می‌تواند موجب زنگ زدگی رنگ خودرو شود، در فصل پاییز و زمستان می‌توانید از این سرویس استفاده کنید تا از این طریق از رنگ خودرو در برابر سایر آسیب‌ها محافظت کنید.
 • رانندگی در جاده های برفی به دلیل نمک موجود در جاده‌ها برای از بین بردن یخ در مسیرهای رانندگی ممکن است منجر به آسیب رنگ بدنه خودرو شود زیرا لاستیک‌ها در حین رانندگی می‌توانند ذرات موجود را به روی رنگ بدنه ریخته و موجب آسیب و یا خراش در رنگ خودرو شوند. با استفاده از واکس خودرو از رنگ بدنه خودرو محافظت کنید.
 • با توجه به خاصیت محافظت از رنگ خودرو و عدم سایش رنگ و با توجه به نوع واکس مصرفی می‌توان بعد از هر شستشو و یا چندین مرتبه در سال از واکس استفاده کرد؛ اما برای استفاده از سرویس پولیش دو بار در سال زمان مناسبی است. پیشنهاد مجموعه ماهر برای دریافت سرویس واکس و پولیش دو بار در سال است (قبل از شروع فصل بهار و زمستان) البته در این مورد حتما باید ویژگی تهاجمی‌بودن پولیش را مد نظر قراردهید.
 • قبل از فروش خودرو با دریافت سرویس واکس و پولیش، می‌توانید ظاهری زیباتر و درخشنده‌تر برای اتومبیل خود ایجاد کنید و تاثیر آن را در افزایش قیمت فروش مشاهده کنید.
 • برای ایجاد درخشندگی و یا از بین بردن خراش‌ها و خط و خش بدنه، آسیب‌های حاصل از تصادفات رانندگی می‌توانید از این سرویس استفاده کنید. همچنین این احتمال وجود دارد که نیاز به شما به انجام صافکاری بدون رنگ هم کمتر شود.

سرویس واکس و پولیش خودرو

با توجه به تاثیرات مثبت استفاده از سرویس واکس و پولیش خودرو ولزوم ارائه این سرویس توسط افراد متخصص این امر، همچنین در نظر گرفتن مدت زمان انجام این سرویس برای خودروی شما، ما در مجموعه ماهر با تعداد زیادی از افراد متخصص در زمینه واکس و پولیش سیار، استفاده از این سرویس را در محل شما میسر کردیم تا بتوانید از این طریق بدون هزینه رفت و برگشت به مراکز مختلف، ترافیک و یا زمان انتظار برای انجام کار در محل مورد نظر خود با کمک متخصصین دوره دیده و مجرب ما در مجموعه ماهر، از این سرویس استفاده کنید. توجه داشته باشید که سرویس پولیش خودرو کاملا تخصصی است و در صورت انجام این کار توسط افراد ناآگاه و بی تجربه، آسیب جدی به رنگ و بدنه خودرو وارد می‌شود.